GGV8R533
Manufacturer No:
GGV8R533
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GGV8R533
Description:
CAP TRIMMER 0.8-8.5PF 1250V SMD
In Stock
8 pcs On sales
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
1250V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
0.8 ~ 8.5pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
0.673" (17.10mm)
Series
PISTONCAP®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Sealed
Q @ Freq
500 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Company Profile
GGV8R533 Relevant information
GGV8R500
GGV8R500
CAP TRIMMER 0.8-8.5PF 1250V TH
GGV8R531
GGV8R531
GGV8R533
GGV8R533