GGP12088
Manufacturer No:
GGP12088
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GGP12088
Description:
CAP TRIMMER 0.8-12PF 750V
Product Attribute
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
750V
Size / Dimension
0.250" Dia (6.35mm)
Capacitance Range
0.8 ~ 12pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
0.750" (19.05mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
PISTONCAP®
Features
General Purpose
Q @ Freq
500 @ 20MHz
Part Status
Active
Mounting Type
User Defined
Company Profile
GGP12088 Relevant information
GGP12000
GGP12000
CAP TRIMMER 0.8-12PF 750V
GGP12088
GGP12088
CAP TRIMMER 0.8-12PF 750V
CAP TRIMMER 0.8-18PF 750V