GGN12033
Manufacturer No:
GGN12033
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GGN12033
Description:
CAP TRIMMER 0.8-12PF 750V SMD
Product Attribute
Features
General Purpose
Q @ Freq
500 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
750V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
0.8 ~ 12pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
0.877" (22.30mm)
Series
PISTONCAP®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C