GFL36000
Manufacturer No:
GFL36000
Manufacture:
Sprague Goodman
Package:
Datasheet:
GFL36000
Description:
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V TH
In Stock
88 pcs On sales
Product Attribute
Mounting Type
Through Hole
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
1000V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
1 ~ 36pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
1.020" (25.91mm)
Series
PISTONCAP®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
General Purpose
Q @ Freq
550 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Company Profile
GFL36000 Relevant information
GFL36000
GFL36000
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V TH
GFL36000R
GFL36000R
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V TH