IUG1-1-51-.250-A-01
Manufacturer No:
IUG1-1-51-.250-A-01
Manufacture:
Sensata-Airpax
Package:
Datasheet:
IUG1-1-51-.250-A-01
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Part Status
Active
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination
None
Actuator Type
Lever
Mounting Type
Panel Mount
Number of Poles
2
Voltage Rating - AC
250V
Voltage Rating - DC
80V
Current Rating (Amps)
20A