9W2TS48P0S001
Manufacturer No:
9W2TS48P0S001
Manufacture:
Sanyo Denki America Inc.
Package:
Datasheet:
9W2TS48P0S001
Description:
FAN IMP MTRZD 225X99MM 48VDC
In Stock
10 pcs On sales
Product Attribute
Noise
72.0 dB(A)
Voltage Range
36 ~ 72VDC
Width
99.00mm
Static Pressure
2.550 in H2O (635.2 Pa)
Series
San Ace 225W
Voltage - Rated
48VDC
Weight
3.3 lbs (1.5 kg)
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C
Air Flow
830.0 CFM (23.24m³/min)
Material - Blade
Plastic
Fan Type
Motorized Impellers
Material - Frame
Aluminum
Features
PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Size / Dimension
Round - 225mm Dia
Approvals
cURus, TUV
Ingress Protection
IP56 - Dust Protected, Water Resistant
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
2.45A
Termination
4 Wire Leads
Operating Temperature
-13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
Bearing Type
Ball
RPM
3000 RPM
Power (Watts)
117.6W