MNR32J0ABJ102
Manufacturer No:
MNR32J0ABJ102
Manufacture:
ROHM Semiconductor
Package:
1210, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
MNR32J0ABJ102
Description:
RES ARRAY 2 RES 1K OHM 1210
Product Attribute
Package / Case
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Power Per Element
125mW
Resistance (Ohms)
1k
Series
MNR
Number of Resistors
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive AEC-Q200
Resistor Matching Ratio
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
Mounting Type
Surface Mount
Temperature Coefficient
±200ppm/°C