BU33UV7NUX-EVK-101
Manufacturer No:
BU33UV7NUX-EVK-101
Manufacture:
ROHM Semiconductor
Package:
Datasheet:
BU33UV7NUX-EVK-101
Description:
EVAL BOARD FOR BU33UV7NUX
In Stock
8 pcs On sales
Product Attribute
Voltage - Output
3.3V
Supplied Contents
Board(s)
Regulator Topology
Buck-Boost
Utilized IC / Part
BU33UV7
Frequency - Switching
Series
Board Type
Fully Populated
Part Status
Active
Main Purpose
DC/DC, Step Up or Down
Voltage - Input
0.6V ~ 4.5V
Current - Output
500mA