BU32TD2WNVX-TL
Manufacturer No:
BU32TD2WNVX-TL
Manufacture:
ROHM Semiconductor
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
BU32TD2WNVX-TL
Description:
IC REG LIN 3.2V 200MA 4SSON
Product Attribute
Output Type
Fixed
Voltage - Output (Max)
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package
SSON004X1010
Mounting Type
Surface Mount
Current - Quiescent (Iq)
60µA
Package / Case
4-UDFN Exposed Pad
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.2V
Control Features
Enable
Current - Output
200mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Number of Regulators
1
Output Configuration
Positive
PSRR
70dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Voltage - Input (Max)
6V
Packaging
Digi-Reel®
Voltage Dropout (Max)
0.42V @ 200mA
Company Profile
BU32TD2WNVX-TL Relevant information
BU320Z
BU320Z
CONN IC DIP SOCKET 32POS
BU323Z
BU323Z
TRANS NPN DARL 350V 10A TO-218