ERX-5SJR68
Manufacturer No:
ERX-5SJR68
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Axial
Datasheet:
ERX-5SJR68
Description:
RES 0.68 OHM 5W 5% AXIAL
Product Attribute
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
680 mOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Not For New Designs
Failure Rate
Power (Watts)
5W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.315" Dia x 0.945" L (8.00mm x 24.00mm)
Height - Seated (Max)
Series
ERX
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C