ERX-5SJ1R5
Manufacturer No:
ERX-5SJ1R5
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Axial
Datasheet:
ERX-5SJ1R5
Description:
RES 1.5 OHM 5W 5% AXIAL
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
5W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.315" Dia x 0.945" L (8.00mm x 24.00mm)
Height - Seated (Max)
Series
ERX
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
1.5 Ohms