ERG-1SJ821A
Manufacturer No:
ERG-1SJ821A
Datasheet:
ERG-1SJ821A
Description:
RES 820 OHM 1W 5% AXIAL
Product Attribute
Power (Watts)
1W
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Resistance
820 Ohms