ERG-12SJ103
Manufacturer No:
ERG-12SJ103
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Axial
Datasheet:
ERG-12SJ103
Description:
RES 10K OHM 1/2W 5% AXIAL
Part Status
Not For New Designs
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Series
ERG
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Resistance
10 kOhms