ERG-1SJ430A
Manufacturer No:
ERG-1SJ430A
Datasheet:
ERG-1SJ430A
Description:
RES 43 OHM 1W 5% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Resistance
43 Ohms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Not For New Designs
Failure Rate
Power (Watts)
1W
Package / Case
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)