ML6491FE-R52
Manufacturer No:
ML6491FE-R52
Manufacture:
Ohmite
Package:
Axial
Datasheet:
ML6491FE-R52
Description:
RES 6.49K OHM 1/2W 1% AXIAL
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
Series
Metal Devil® ML
Operating Temperature
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
6.49 kOhms