KMPC823VR81B2T
Manufacturer No:
KMPC823VR81B2T
Manufacture:
NXP USA Inc.
Package:
256-BBGA
Datasheet:
KMPC823VR81B2T
Description:
IC MPU MPC8XX 81MHZ 256BGA
Product Attribute
SATA
Security Features
Speed
81MHz
Additional Interfaces
I²C, SMC, SCC, SPI, UART
Series
MPC8xx
Graphics Acceleration
No
Ethernet
10Mbps (1)
Operating Temperature
0°C ~ 95°C (TA)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
256-PBGA (23x23)
Part Status
Obsolete
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
3.3V