KB05KW01-5C24-JC
Manufacturer No:
KB05KW01-5C24-JC
Manufacture:
NKK Switches
Package:
Datasheet:
KB05KW01-5C24-JC
Description:
INDICATOR
Series
KB
Termination Style
Solder Lug
Current
10mA
Wavelength - Peak
Ratings
Vf (Typ), If (Max)
Ingress Protection
Voltage
24V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
Lens Size
14.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.48" (12.30mm)