OX-5021-EAE-1080-20M000
Manufacturer No:
OX-5021-EAE-1080-20M000
Manufacture:
Microsemi Corporation
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
OX-5021-EAE-1080-20M000
Description:
OCXO SMD HCMOS 20MHZ
Product Attribute
Size / Dimension
0.563" L x 0.370" W (14.30mm x 9.40mm)
Type
OCXO
Voltage - Supply
3.3V
Output
HCMOS
Frequency Stability
±10ppb
Series
OX-502
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Current - Supply (Max)
Frequency
20MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Digi-Reel®
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Company Profile
OX-5021-EAE-1080-20M000 Relevant information
OX-5021-EAE-1080-20M000
OX-5021-EAE-1080-20M000
OCXO SMD HCMOS 20MHZ
OX-5021-EAE-1080-24M576
OX-5021-EAE-1080-24M576
OCXO SMD HCMOS 24.576MHZ