GST40A05-P1J
Manufacturer No:
GST40A05-P1J
Manufacture:
MEAN WELL USA Inc.
Package:
Datasheet:
GST40A05-P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W
In Stock
53 pcs On sales
Product Attribute
Applications
ITE (Commercial)
Polarization
Positive Center
Power (Watts)
25W
Input Connector
IEC 320-C14
Region Utilized
International
Form
Desktop (Class I)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Series
GST40A (40W)
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Approvals
BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Size / Dimension
4.92" L x 1.97" W x 1.24" H (125.0mm x 50.0mm x 31.5mm)
Efficiency
Level VI
Voltage - Output
5V
Input Type
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Cord Length
39.4" (1.00m)
Current - Output (Max)
5A
Part Status
Active
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Company Profile
GST40A05-P1J Relevant information
GST40A05-P1J
GST40A05-P1J
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W