V27ZA05P
Manufacturer No:
V27ZA05P
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
Disc 5mm
Datasheet:
V27ZA05P
Description:
VARISTOR 27V 100A DISC 5MM
In Stock
51 pcs On sales
Product Attribute
Energy
0.25J
Varistor Voltage (Min)
24.3V
Series
ZA
Varistor Voltage (Typ)
27V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
1220pF @ 1MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 5mm
Current - Surge
100A
Maximum AC Volts
17V
Maximum DC Volts
22V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
29.7V
Company Profile
V27ZA05P Relevant information
V27ZA05
V27ZA05
VARISTOR 27V 100A DISC 5MM
V27ZA05P
V27ZA05P
VARISTOR 27V 100A DISC 5MM
V27ZA05PX2855
V27ZA05PX2855
VARISTOR 27V 100A DISC 5MM
V27ZA1
V27ZA1
VARISTOR 27V 250A DISC 7MM
V27ZA1P
V27ZA1P
VARISTOR 27V 250A DISC 7MM
V27ZA1PX2855
V27ZA1PX2855
VARISTOR 27V 250A DISC 7MM