SVA12SC24
Manufacturer No:
SVA12SC24
Manufacture:
Kaga Electronics USA
Package:
Datasheet:
SVA12SC24
Description:
DC/DC CONVERTER 12V 25W
Product Attribute
Approvals
Voltage - Output 4
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Efficiency
81%
Voltage - Input (Max)
32V
Part Status
Active
Voltage - Input (Min)
19V
Applications
Current - Output (Max)
2.1A
Mounting Type
Chassis Mount
Power (Watts)
25W
Size / Dimension
3.35" L x 2.87" W x 0.94" H (85.0mm x 73.0mm x 24.0mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
12V
Type
Enclosed
Voltage - Output 2
Series
SVA**SC24 (25W)
Voltage - Output 3
Company Profile
SVA12SC24 Relevant information
SVA12SC24
SVA12SC24
DC/DC CONVERTER 12V 25W