BF4183-20B
Manufacturer No:
BF4183-20B
Manufacture:
JKL Components Corp.
Package:
Datasheet:
BF4183-20B
Description:
CCFL WH LAMP 900V 5MA 4X183MM
Part Status
Active
Size / Dimension
4.0mm x 183mm
Type
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Output
15000 cd/m2
Series
Current
5mA
Voltage
900V (Start), 365V (Operating)
Company Profile
BF4183-20B Relevant information
BF4142-20B
BF4142-20B
CCFL WH LAMP 800V 5MA 4.85X142MM
BF4183-20B
BF4183-20B
CCFL WH LAMP 900V 5MA 4X183MM