IXYT30N450HV
Manufacturer No:
IXYT30N450HV
Package:
TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Datasheet:
IXYT30N450HV
Description:
IGBT
Product Attribute
Test Condition
960V, 30A, 10Ohm, 15V
Switching Energy
Td (on/off) @ 25°C
38ns/168ns
Series
XPT™
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
IGBT Type
Supplier Device Package
TO-268HV
Packaging
Tube
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.9V @ 15V, 30A
Input Type
Standard
Current - Collector (Ic) (Max)
60A
Gate Charge
88nC
Current - Collector Pulsed (Icm)
200A
4500V
Power - Max
430W