843441AM-150LF
Manufacturer No:
843441AM-150LF
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
843441AM-150LF
Description:
IC CLK GEN SAS/SATA 8SOIC
Product Attribute
Frequency - Max
150MHz
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Number of Circuits
1
PLL
Yes
Ratio - Input:Output
1:1
Input
Crystal
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Output
LVPECL
Supplier Device Package
8-SOIC
Series
FemtoClock®
Differential - Input:Output
No/Yes
Packaging
Tube
Part Status
Obsolete
Main Purpose
SAS, SAS-2, SATA CPU
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)