VG-4030JA 24.5760MDVK: ROHS
Manufacturer No:
VG-4030JA 24.5760MDVK: ROHS
Manufacture:
Epson
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet:
VG-4030JA 24.5760MDVK: ROHS
Description:
XTAL OSC VCXO 24.5760MHZ CMOS
Product Attribute
Function
Absolute Pull Range (APR)
Frequency
24.576MHz
Current - Supply (Disable) (Max)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension
0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Voltage - Supply
3.3V
Type
VCXO
Frequency Stability
±37ppm
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)
Series
VG-4030JA
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Ratings
Current - Supply (Max)
18mA