SG-3030JC 32.7680KB0:PURE SN
Manufacturer No:
SG-3030JC 32.7680KB0:PURE SN
Manufacture:
Epson
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet:
SG-3030JC 32.7680KB0:PURE SN
Description:
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Product Attribute
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension
0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
1.5V ~ 5.5V
Output
CMOS
Frequency Stability
Series
SG-3030
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Current - Supply (Max)
2µA
Frequency
32.768kHz