FA2016AN 24.0000MF10Z-AJB
Manufacturer No:
FA2016AN 24.0000MF10Z-AJB
Manufacture:
Epson
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FA2016AN 24.0000MF10Z-AJB
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Product Attribute
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±10ppm
Frequency Tolerance
±10ppm
Type
MHz Crystal
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Series
FA2016AN
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Frequency
24MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
8pF