KS-2R8334-R
Manufacturer No:
KS-2R8334-R
Manufacture:
Eaton-Electronics Division
Package:
Coin, Thin Terminals - Same Sides
Datasheet:
KS-2R8334-R
Description:
CAP 330MF -20% +80% 2.8V SMD
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Voltage - Rated
2.8V
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 70°C
Size / Dimension
0.268" Dia (6.80mm)
Series
PowerStor KS
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Tolerance
-20%, +80%
ESR (Equivalent Series Resistance)
100Ohm @ 1kHz
Capacitance
330mF
Part Status
Obsolete
Termination
SMD (SMT) Tabs
Lead Spacing
Company Profile
KS-2R8334-R Relevant information
KS-2R8334-R
KS-2R8334-R
CAP 330MF -20% +80% 2.8V SMD