654P10003C2T
Manufacturer No:
654P10003C2T
Manufacture:
CTS-Frequency Controls
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
654P10003C2T
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Product Attribute
Type
XO (Standard)
Frequency Stability
±50ppm
Output
LVPECL
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Series
654P/L
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Ratings
Current - Supply (Max)
88mA
Function
Enable/Disable
Absolute Pull Range (APR)
Frequency
100MHz
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply
2.5V
Company Profile
654P10003C2T Relevant information
654P10003C2T
654P10003C2T
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL