CCK40-MM-160-39.4
Manufacturer No:
CCK40-MM-160-39.4
Manufacture:
Crystek Corporation
Package:
Datasheet:
CCK40-MM-160-39.4
Description:
CBL ASSY 2.92MM PLUG-PLUG 3.3'
Part Status
Active
1st Connector
2.92mm Male Plug
2nd Connector
2.92mm Male Plug
Frequency - Max
40GHz
Operating Temperature
Color
Gray
Style
2.92mm to 2.92mm
Gender
Male to Male
Length
39.4" (1.0m) 3.3'
Series
160
Features
Shielded
Cable Type
4.06mm OD Coaxial Cable