DSF100J123
Manufacturer No:
DSF100J123
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
DSF100J123
Description:
CAP FILM 0.012UF 5% 100VDC RAD
Product Attribute
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Series
DSF
Size / Dimension
0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Metallized - Stacked
Features
Voltage Rating - AC
Packaging
Bulk
Voltage Rating - DC
100V
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Capacitance
0.012µF
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C