CSX750PCC1.5440MT
Manufacturer No:
CSX750PCC1.5440MT
Manufacture:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CSX750PCC1.5440MT
Description:
XTAL OSC XO 1.5440MHZ CMOS SMD
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Disable) (Max)
30mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
5V
Output
CMOS
Frequency Stability
±100ppm
Series
CSX-750P
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
45mA
Frequency
1.544MHz