RP1A23D10
Manufacturer No:
RP1A23D10
Manufacture:
Carlo Gavazzi Inc.
Package:
4-SIP
Datasheet:
RP1A23D10
Description:
SSR ZS PCB MT W/H.S. 230V 10A
Product Attribute
Termination Style
PC Pins
Series
RP1A
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Packaging
Bulk
Output Type
AC, Zero Cross
Part Status
Active
Load Current
10A
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
4-SIP
Voltage - Load
12V ~ 265V
Voltage - Input
3 ~ 32VDC