RK2A60D50P
Manufacturer No:
RK2A60D50P
Manufacture:
Carlo Gavazzi Inc.
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
RK2A60D50P
Description:
SSR RELAY DPST-NO 50A 42-660V
In Stock
13 pcs On sales
Product Attribute
Output Type
AC, Zero Cross
Part Status
Active
Load Current
50A
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Hockey Puck
Voltage - Load
42V ~ 660V
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Termination Style
Screw Terminal
Supplier Device Package
Series
RK
Circuit
DPST-NO (2 Form A)
Packaging
Bulk
Company Profile
RK2A60D50P Relevant information
RK2A60D50P
RK2A60D50P
SSR RELAY DPST-NO 50A 42-660V
RK2A60D75P
RK2A60D75P
SSR RELAY DPST-NO 75A 42-660V