PUA01CB23500V
Manufacturer No:
PUA01CB23500V
Manufacture:
Carlo Gavazzi Inc.
Package:
Datasheet:
PUA01CB23500V
Description:
OVERVOLT MONITOR RELAY 500V ADJ
In Stock
16 pcs On sales
Product Attribute
Contact Rating @ Voltage
8A @ 250VAC
Type
Current Sensing AC, Voltage Sensing AC/DC
Series
PUA01
Circuit
SPDT (1 Form C)
Delay Time
Trip Range
2 ~ 500V AC/DC
Output Type
Relay
Part Status
Active
Trip Status
Energized High
Mounting Type
Socketable
Voltage - Supply
115 ~ 230VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Company Profile
PUA01CB23500V Relevant information
PUA01CB23500V
PUA01CB23500V