SMT30E-12W3V3-TJ
Manufacturer No:
SMT30E-12W3V3-TJ
Manufacture:
Artesyn Embedded Technologies
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
SMT30E-12W3V3-TJ
Description:
DC DC CONVERTER 0.8-3.63V 99W
Product Attribute
Efficiency
91%
Voltage - Input (Max)
14V
Part Status
Active
Voltage - Input (Min)
8V
Applications
ITE (Commercial)
Current - Output (Max)
30A
Mounting Type
Surface Mount
Power (Watts)
99W
Package / Case
6-SMD Module
Size / Dimension
1.30" L x 0.53" W x 0.32" H (33.0mm x 13.5mm x 8.2mm)
Number of Outputs
1
Type
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Output 1
0.8 ~ 3.63V
Series
SMT30E (99W)
Voltage - Output 2
Features
Remote On/Off, OTP, SCP
Voltage - Output 3
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C