SDS850R-153M
Manufacturer No:
SDS850R-153M
Manufacture:
API Delevan Inc.
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SDS850R-153M
Description:
FIXED IND 15UH 1.3A 140 MOHM SMD
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Inductance Frequency - Test
1kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Series
SDS850R
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
1.3A
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
15µH