QS83XXHB110
Manufacturer No:
QS83XXHB110
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
QS83XXHB110
Description:
INDICATOR 8MM FIXED HI BLU 110V
In Stock
194 pcs On sales
Product Attribute
Type
LED
Lens Transparency
Diffused
Series
QS
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current
6mA
Wavelength - Peak
Ratings
AC
Ingress Protection
Voltage
110V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
1600mcd
Lens Size
10.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.315" (8.00mm)