TV0331500000G
Manufacturer No:
TV0331500000G
Manufacture:
Amphenol Anytek
Package:
Datasheet:
TV0331500000G
Description:
TERM BLOCK 3POS 45DEG 3.81MM PCB
Part Status
Active
Contact Material - Plating
Copper Alloy - Tin Plated
Screw Thread
M2
Mounting Type
Through Hole
Torque - Screw
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Color
Green
Number of Levels
1
Pitch
0.150" (3.81mm)
Wire Termination
Screw - Rising Cage Clamp
Series
20-381
Mating Orientation
45° (135°) Angle with Board
Current
10A
Dielectric Material
Thermoplastic
Voltage
300V
Positions Per Level
3
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C