UTE100E-FTU-35-3P-LL-UL
Manufacturer No:
UTE100E-FTU-35-3P-LL-UL
Manufacture:
American Electrical, Inc.
Package:
Datasheet:
UTE100E-FTU-35-3P-LL-UL
Description:
CIR BRKR THERM 35A 600VAC/500VDC
In Stock
3 pcs On sales
Series
UTE100E
Part Status
Active
Breaker Type
Thermal Magnetic
Illumination
Actuator Type
Lever
Mounting Type
Panel Mount
Number of Poles
3
Voltage Rating - AC
600V
Voltage Rating - DC
500V
Current Rating (Amps)
35A