GHSI-19-075-A-02-20-S
Manufacturer No:
GHSI-19-075-A-02-20-S
Manufacture:
Alliance Sensors Group
Package:
Cylinder
Datasheet:
GHSI-19-075-A-02-20-S
Description:
SENSOR LINEAR 76.2MM CONNECTOR
Product Attribute
Package / Case
Cylinder
Output
4mA ~ 20mA
Voltage - Supply
Series
GHS-19
Termination Style
Connector
Linearity
±0.15%
Resistance Tolerance
Packaging
Tube
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Technology
LVIT (Linear Variable Inductance Transducer)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Rotation Angle - Electrical, Mechanical
Linear Range
0 ~ 76.20mm (0 ~ 3.00")