ASML-10.000MHZ-T
Manufacturer No:
ASML-10.000MHZ-T
Manufacture:
Abracon LLC.
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet:
ASML-10.000MHZ-T
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS SMD
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension
0.551" L x 0.352" W (14.00mm x 8.95mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3.3V
Output
HCMOS
Frequency Stability
±100ppm
Series
ASML
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)
Ratings
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
15mA
Frequency
10MHz