P6SMB75CA/TR13
Manufacturer No:
P6SMB75CA/TR13
Manufacture:
Yageo
Package:
DO-214AA
Datasheet:
P6SMB75CA/TR13
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 64.1V 103V P6SMB DO-214AA
Series
P6SMB
Number of Channels
1 Channel
Polarity
Unidirectional
Factory Pack Quantity
3000
Packaging
Reel
Ipp - Peak Pulse Current
5.9 A
Subcategory
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Maximum Operating Temperature
+ 150 C
Manufacturer
Yageo
Minimum Operating Temperature
- 65 C
Product Type
TVS Diodes
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
600 W
Package / Case
DO-214AA
Working Voltage
64.1 V
Clamping Voltage
103 V
Product Category
TVS Diodes / ESD Suppressors
RoHS
Details
Breakdown Voltage
75 V