MFP200BBE73-500R
Manufacturer No:
MFP200BBE73-500R
Manufacture:
Yageo
Package:
Axial
Datasheet:
MFP200BBE73-500R
Description:
RES MF 2W 0.1% AXIAL
Product Attribute
Tolerance
±0.1%
Resistance
500 Ohms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Power (Watts)
2W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
MFP
Number of Terminations
2
Features
Supplier Device Package
Packaging
Bulk
Temperature Coefficient
±50ppm/°C