9C08052A2100FKHFT
Manufacturer No:
9C08052A2100FKHFT
Manufacture:
Yageo
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
9C08052A2100FKHFT
Description:
RES SMD 210 OHM 1% 1/8W 0805
Product Attribute
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Digi-Reel®
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
210 Ohms
Composition
Thick Film
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Series
9C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C