1.5SMC33A/TR7
Manufacturer No:
1.5SMC33A/TR7
Manufacture:
Yageo
Package:
DO-214AB-2
Datasheet:
1.5SMC33A/TR7
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 28.2V 45.7V 1.5SMC DO-214AB
Product Attribute
Polarity
Unidirectional
Factory Pack Quantity
500
Packaging
Reel
Pd - Power Dissipation
6.5 W
Subcategory
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Ipp - Peak Pulse Current
33.3 A
Manufacturer
Yageo
Maximum Operating Temperature
+ 150 C
Product Type
TVS Diodes
Minimum Operating Temperature
- 65 C
Package / Case
DO-214AB-2
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
1.5 kW
Working Voltage
28.2 V
Clamping Voltage
45.7 V
Product Category
TVS Diodes / ESD Suppressors
RoHS
Details
Breakdown Voltage
31.4 V