BYV42EB-200,118
Manufacturer No:
BYV42EB-200,118
Manufacture:
WeEn Semiconductors
Package:
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
BYV42EB-200,118
Description:
DIODE ARRAY GP 200V 30A D2PAK
Product Attribute
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200V
Series
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.2V @ 30A
Diode Type
Standard
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
30A