0603B223J250CT
Manufacturer No:
0603B223J250CT
Manufacture:
Walsin Technology Corporation
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
0603B223J250CT
Description:
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
Packaging
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.022µF
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)
Features
Voltage - Rated
25V