0603B104K6R3CT
Manufacturer No:
0603B104K6R3CT
Manufacture:
Walsin Technology Corporation
Datasheet:
0603B104K6R3CT
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X7R 0603
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
0603 (1608 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)
Features
Voltage - Rated
6.3V
Packaging
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.1µF