0402N3R3C500CT
Manufacturer No:
0402N3R3C500CT
Datasheet:
0402N3R3C500CT
Description:
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402
Product Attribute
Tolerance
±0.25pF
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
3.3pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Features
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)